Joachim Loew poprowadzi reprezentację Niemiec co najmniej do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Selekcjoner przedłużył swój kontrakt z kadrą o 2 lata. Niemcy są grupowym rywalem Polski w eliminacjach do Euro 2016.

Z jego wiedzy, determinacji i umiejętności korzysta zarówno reprezentacja, jak i związek - powiedział na konferencji prasowej prezes DFB Wolfgang Niersbach.

Dotychczasowy kontrakt trenera mistrzów świata wygasał po mistrzostwach Europy w 2016 roku. Umowy o kolejne 2 lata przedłużyli również asystent selekcjonera Thomas Schneider i trener bramkarzy Andreas Koepke. Z kolei Oliver Bierhoff pozostanie dyrektorem sportowym reprezentacji Niemiec do 2020 roku.

55-letni Loew prowadzi drużynę narodową od 2006 roku. Przejął ją od Juergenna Klinsmanna, którego był asystentem. Po wodzą Loewa niemiecka reprezentacja w ubiegłym roku wygrała mistrzostwa świata w Brazylii, a w 2008 roku doszła do finału mistrzostw Europy. Na Euro 2012 i MŚ 2010 Niemcy osiągnęli półfinał. W plebiscycie FIFA Loew został wybrany trenerem 2014 roku.

Po czterech kolejkach eliminacji Euro 2016, biało-czerwoni z 10 pkt prowadzą w tabeli. Po 7 punktów mają Irlandia, Niemcy i Szkocja. Na piątym miejscu jest Gruzja (3), a z zerowym dorobkiem stawkę zamyka Gibraltar.

(MRod)