UEFA uspokaja w sprawie spotkania Legii Warszawa z Karabachem Agdam. "Spotkanie odbędzie się zgodnie z zaplanowanym terminem" - twierdzi. W internecie pojawiło się wiele spekulacji, według których mecz miałby zostać odwołany.

Spotkanie odbędzie się zgodnie z zaplanowanym terminem - tak brzmi komunikat UEFA po pojawiających się w internecie spekulacjach dotyczących zbliżającego się meczu Legii Warszawa z azerskim zespołem Karabach Agdam. To w związku z eskalacją konfliktu w Górskim Karabachu.

Jak dowiedział się portal sportowefakty.wp.pl, czwartkowe rozgrywki mają odbyć się normalnie, nie ma żadnych przesłanek, aby spotkanie zostało odwołane z powodu napiętej sytuacji w Górskim Karabachu.

Walka o awans

Mecz odbędzie się w czwartek w Warszawie na stadionie Legii o godzinie 20. Gra toczy się o awans do fazy grupowej Ligii Europy. 

Rywal Legii to mistrz Azerbejdżanu.

Konflikt o Górski Karabach

Przypomnijmy, trwa wojna o Górski Karabach, czyli enklawę, którą w większości zamieszkują Ormianie, choć formalnie należy ona do Azerbejdżanu. 

Konflikt między Armenią, a Azerbejdżanem trwa od 1988 roku, ale w ciągu ostatnich dni nasilił się. Starcia pochłonęły już ponad 30 tysięcy ofiar.