Piłkarz reprezentacji Polski Jakub Moder zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i czeka go wielomiesięczna przerwa - poinformował jego klub Brighton & Hove Albion. Blisko 23-letni pomocnik urazu doznał w sobotnim ligowym meczu z Norwich City (0:0).

Moder wszedł na boisko w 83. minucie, a już pięć minut później został zmieniony z powodu kontuzji. Cała sytuacja od początku wyglądała bardzo niepokojąco. Bez kontaktu z rywalem upadł na murawę i złapał się za kolano. Nie był w stanie zejść o własnych siłach i boisko opuścił przy asyście fizjoterapeutów, utykając, a potem trafił na nosze.

"To druzgocący cios dla Jakuba. W tym sezonie zrobił duży postęp i właśnie odegrał znaczącą rolę w awansie Polski na mistrzostwa świata. Wszyscy chcemy wiedzieć, jak długo nie będzie zdolny do gry. Na razie można jedynie stwierdzić, że czeka go długi okres rehabilitacji. Oczywiście podczas powrotu do zdrowia będzie miał pełne wsparcie klubu" - powiedział trener Graham Potter, cytowany w klubowym komunikacie.

Moder został sprzedany do Brighton z Lecha Poznań w październiku 2020 roku. W barwach "Mew" zadebiutował w lutym 2021.

W reprezentacji Polski rozegrał 20 spotkań. Zagrał m.in. we wtorkowym barażu ze Szwecją (2:0) o awans na mundial. W biało-czerwonych barwach zdobył dwie bramki.