Trener norweskich skoczków Mika Kojonkoski bierze pod uwagę wycofanie Andersa Jacobsena z ostatnich trzech konkursów Pucharu Świata w Planicy. Jacobsen przed kilkunastoma dniami nabawił się kontuzji lewego kolana.

Kojonkoski potwierdził tę informację norweskim mediom, zaraz po konkursie w Oslo, lecz podkreślił, że decyzja jeszcze nie zapadła. Żadne ryzyko nie wchodzi w grę. Wykluczam jakąkolwiek sytuację, która może pogorszyć stan jego zdrowia. Teraz już myślimy o następnym sezonie i Anders musi być zdrowy przed rozpoczęciem przygotowań. Nie będziemy ryzykować, ponieważ pochopne decyzje mogą się źle skończyć - stwierdził.

To nie był wielki dzień Jacobsena. Forma jest taka sobie i dzisiaj ostatni raz skakałem w czerwonej kamizelce lidera Pucharu Świata - powiedział norweskiej telewizji NRK Anders Jacobsen po sobotnich zawodach w Oslo.

Adam Małysz po raz piąty zwyciężył na skoczni Holmenkollen w Oslo. Dzięki tej wygranej polski mistrz wyprzedza Jacobsena w klasyfikacji generalnej o 22 punkty.