"To była dla mnie świetna lekcja" - powiedział po przegranym meczu ze Szwajcarem Rogerem Federerem polski tenisista Hubert Hurkacz. Polak dotarł do ćwierćfinału turnieju ATP w Indian Wells.

Gra na tak wielkim korcie przeciwko Rogerowi Federerowi to po prostu coś innego niż wszystko dotychczas. Spotkanie nie było jednostronne. Szwajcar grał naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Ale mimo to miałem swoje małe szanse, a to doda mi motywacji do dalszej pracy i do tego, by ponownie dotrzeć tu - zapewnił tenisista z Polski. W drugim secie Hubert Hurkacz miał dwa "break pointy", ale obu nie wykorzystał.

Starałem się rywalizować, walczyć i wierzyć, że jestem w stanie to zrobić. Roger grał wspaniale w najważniejszych momentach. W drugiej odsłonie miałem swoje małe okazje. Ale cóż, dzisiejszy mecz był dla mnie świetną lekcją - zapewnił 22-letni wrocławianin.

Starszy od Polaka o 16 lat Federer po raz 12. awansował do półfinału kalifornijskiej imprezy. Triumfował w niej pięciokrotnie.

Spokój Szwajcara

Na tym etapie rywalizacji trzeba pokazać swoją najlepszą grę. Jestem bardzo podekscytowany tym, że jestem w półfinale. Nie, żebym tego się nie spodziewał, ale z pewnością poszło mi lepiej niż się nastawiałem. Dobrze się czuję podczas gry. Nie, żeby w przeszłości było inaczej, ale sądzę, że to było kolejne z tych spotkań, w których nie potrzebowałem zbyt wielu okazji na przełamanie. Gram według jasnego planu - powiedział po meczu Szwajcar.

Spokojnie wygrywam gemy przy własnym podaniu. Jestem w dobrym miejscu pod względem mentalnym w tych fragmentach meczu. Myślę, że ten tydzień to pokazał. Mam nadzieję, że to się utrzyma - dodał Roger Federer.

W półfinale ATP w Indian Wells Roger Federer zmierzy się z Hiszpanem Rafaelem Nadalem. W meczach ćwierćfinałowych Nadal, mimo kłopotów z kolanem, wygrał z Rosjaninem Karenem Chaczanowem (12.) 7:6 (7-2), 7:6 (7-2).

Wyniki ćwierćfinałów gry pojedynczej mężczyzn:

Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:4, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Karen Chaczanow (Rosja, 12)  7:6 (7-2), 7:6 (7-2)
Milos Raonic (Kanada, 13) - Miomir Kecmanovic (Serbia) 6:3, 6:4
Dominic Thiem (Austria, 7) - Gael Monfils (Francja, 18) walkower, kontuzja Monfilsa