Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zaprasza do Sanoka! 30 marca zmierzy się w charytatywnym pojedynku z ekipą sanockich Niedźwiedzi i VIP-ów. Cel: wesprzeć fundację Czas Nadziei, która zajmuje się pomocą chorym dzieciom i ich rodzinom.

Fundację Czas Nadziei założył ojciec Tobiasza. Kiedy chłopiec miał dwa i pół roku, zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Walka trwała rok.

Zacząłem myśleć o fundacji już dawno. W szpitalu. Podczas długich wieczorów, w izolatce, kiedy Tobiaszek zasnął... Kiedy doświadczyłem ogromu pozytywnej energii i niekończących się pokładów dobra, jakie spływały do nas od setek ludzi. Czytając kolejne świadectwa ludzkich dramatów, jakie znajdowałem na moim mailu... wreszcie dotykając bezpośrednio historii dziesiątek rodzin chorujących dzieci, z którymi spotykałem się w klinice przez wiele miesięcy...

Śmierć Tobiasza przekreśliła wszystko. Byłem pewien, że nie damy rady.

Momentem przełomowym była wiadomość, że jedna z osób, która się zarejestrowała podczas Dnia Dawcy szpiku dla Tobiaszka, który odbywał się jesienią 2011 roku w Sanoku, została Dawcą dla kogoś innego. Uratowała ludzkie życie! Kiedy się o tym dowiedziałem nie mogłem spać.

(...)

Teraz chcę robić wszystko co w mojej mocy, oddając całego siebie, swoje talenty, upór i... serce, by nie brakło czasu tym, którzy jeszcze mają szansę. To jest zadanie naszej fundacji. Fundacji CZAS NADZIEI.

Tak o powstaniu i celach fundacji pisze na stronach czasnadziei.pl ojciec Tobiasza, prezes zarządu fundacji, Rafał Jasiński.

Właśnie dla tej inicjatywy zagra 30 marca Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich. A w jej szeregach...

Ewa Błachnio, Sara Chmiel, Agnieszka Dyk, Jacek Chadziński, Tomasz Ciachorowski, Mateusz Dewera, Mariusz Gabrek, Andrzej Gromala - Gromee, Adam Grzanka, Bogdan Kalus, Tomasz Lebuda, Michał Lewandowski, Jacek Aleksander Łaszczok, Jacek Łapot, Tomasz Olbratowski, Stachursky, Piotr Świerczewski i Wojciech Zawioła.

Funkcję trenera Hokejowych Artystów pełnił będzie Wiesław Jobczyk.

Zawsze z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy

HRAP istnieje od ponad 10 lat. Staramy się zawsze wspomóc jakąś charytatywną inicjatywę. Robimy to z przyjemnością - podkreślał w listopadzie w rozmowie z RMF FM aktor Tomasz Ciachorowski. Wtedy Hokejowi Artyści grali dla Stowarzyszenia Piękne Anioły, a dochód z meczu przeznaczony był na zakup pościeli i ciepłych kołder dla dzieci z najuboższych rodzin.

Później były jeszcze mecze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w Nowym Targu i Tychach.

"Polub oficjalny profil Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich na Facebooku!

O tym, że występy na lodzie to dla Hokejowych Artystów nie przelewki, najlepiej świadczy wypowiedź ich trenera Wiesława Jobczyka z grudniowego meczu w Nowym Targu: Niektórzy moi zawodnicy rzeczywiście w tym roku pierwszy raz mają łyżwy na nogach, ale większość już kilkakrotnie była na łyżwach. Ubrać się potrafią, wiedzą, jak trzymać kij, więc więcej nic nie potrzebujemy.

Poza znakomitą publicznością naturalnie - bo znakomite nastroje gwarantują zawodnicy!

Powtórzmy zatem - czas i miejsce spotkania: 30 marca, godzina 15:00, Arena Sanok.