Najlepszy norweski klub Valerenga Oslo przeprowadził pierwszy otwarty trening inaugurujący nowy sezon. Tradycyjnie kulminacją są rzuty karne, podczas których zawodnicy, którzy nie zdobyli gola, musieli zdejmować po kolei części swoich strojów

Większość zawodników dziwnym trafem, nie było w stanie trafić do bramki i swoje ostatnie karne wykonywali ubrani już tylko w łyżwy i getry do kolan. Ten hokejowy striptiz nie dotyczy bramkarzy, którzy do końca pozostawali w strojach.

Publiczność, głównie kobieca, wpadła w euforię kiedy reprezentant Norwegii Viliam Stroem nie był w stanie trafić do bramki i swoje ostatnie karne wykonywał ubrany już tylko w łyżwy i czarne getry do kolan. Rywalizował na zmianę z drugim hokeistą Petterem Groenstadem, który też ani razu nie trafił do bramki i na lodowisku przebywał nago.

"To był hokej w wydaniu netto, który doprowadził żeńską część publiczności w hali Jordal do amoku" - skomentował dziennik "Dagbladet". Zdjęcia brodatego Stroema, który jest idolem Norweżek, najeżdżającego na bramkę nago obiegły całą skandynawska prasę.

(ag)