​"Danijel Ljuboja został odsunięty od drużyny, a Miroslav Radović będzie ukarany, ale zostaje z zespołem" - poinformował trener Legii Warszawa Jan Urban. To kary dla serbskich piłkarzy, którzy w noc po finałowym meczu Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław do późnych godzin nocnych świętowali zdobycie trofeum w jednym z warszawskich klubów.

Legia przegrała rewanżowy mecz ze Śląskiem 0:1, ale zdobyła puchar dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu 2:0. Ljuboja i Radović świętowali wywalczenie trofeum w klubie Enklawa, pijąc alkohol. W tym samym lokalu zjawił się prezes Legii Bogusław Leśnodorski. Następnego dnia Ljuboja normalnie trenował z zespołem, ale Radović dostał wolne. Natomiast szef klubu rozmawiał o całej sprawie z Urbanem.

Dziś szkoleniowiec oświadczył, iż Ljuboja został odsunięty od drużyny. Sposób, w jaki Danijel rozstanie się z nami, zależy od samego zawodnika. Będzie na ten temat rozmawiał z prezesem - powiedział portalowi legia.com Urban. Radović także będzie ukarany, ale zostaje razem z drużyną.

Legia walczy o tytuł z Lechem

Już w sobotę walcząca o mistrzowski tytuł Legia zagra natomiast na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. W ostatnich kolejkach będzie toczyć korespondencyjny pojedynek z Lechem Poznań. "Kolejorz" zajmuje w tabeli drugie miejsce i traci do ekipy ze stolicy dwa punkty. O losach tytułu może przesądzić bezpośredni mecz obu drużyn, który zostanie rozegrany na Pepsi Arenie 18 maja.

(MRod)