Przez siedem miesięcy zorganizowane grupy kibiców Śląska Wrocław nie będą mogły brać udziału w wyjazdowych spotkaniach swojego zespołu. To kara nałożona na klub z Dolnego Śląska za zachowanie jego fanów w czasie dwóch meczów finałowych Pucharu Polski. Legia Warszawa została ukarana grzywną w wysokości 10 tys. złotych.

Komisja Dyscyplinarna PZPN zebrała się w czwartek w trybie nadzwyczajnym. Zajęła się "niewłaściwym zachowaniem kibiców" podczas obu spotkań finałowych, rozegranych 2 maja we Wrocławiu i w środę w Warszawie.

W czasie meczu rewanżowego w stolicy sędzia musiał na chwilę przerwać zawody. Zamaskowani kibice Śląska rzucali race na płytę boiska i sąsiednie trybuny. Fani klubu z Dolnego Śląska zostali za to ukarani 7-miesięcznym zakazem wyjazdowym.

Kara wejdzie w życie z rygorem natychmiastowej wykonalności. Zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców dotyczy rozgrywek o mistrzostwo Polski, Pucharu Polski i Superpucharu.

Legia po raz trzeci z rzędu zdobyła Puchar Polski

Legia przegrała wczoraj u siebie ze Śląskiem 0:1, po golu samobójczym strzelonym przez Michała Żewłakowa. W pierwszym spotkaniu drużyna Jana Urbana wygrała jednak 2:0. Dzięki temu może się cieszyć ze zdobycia trzeciego z rzędu i w 16. historii klubu Pucharu Polski.

(MRod)