Toyoty opanowały tor Sakhir, gdzie w niedzielę rozegrany zostanie wyścig Formuły 1. Pole position wywalczył Włoch Jarno Trulli, a obok niego z pierwszej linii wystartuje kolega ze stajni Niemiec Timo Glock. Robert Kubica z teamu BMW-Sauber rozpocznie rywalizację z siódmej linii razem z Nickiem Heidfeldem.

W trzeciej części kwalifikacji Jarno Trulli wyprzedził dwóch Niemców - Timo Glocka i Sebastiana Vettela (Red Bull-Renault) oraz lidera kwalifikacji generalnej mistrzostw świata Jensona Buttona (W. Brytania/Brawn-Mercedes). Kubica odpadł w drugiej części kwalifikacji, uzyskując trzynasty czas w stawce. W pierwszej części był dwunasty. Posłuchaj relacji Patryka Serwańskiego z redakcji sportowej RMF FM:

Przed rokiem w kwalifikacjach do GP Bahrajnu Kubica zdobył pierwsze - i jak dotychczas jedyne - pole position w karierze, a wyścig zakończył ostatecznie na trzeciej pozycji.

W inaugurującej sezon GP Australii polski kierowca rozbił bolid na trzy okrążenia przed metą, po tym, jak uderzył w niego Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault. Walczyli o drugą pozycję w stawce. W GP Malezji w bolidzie BMW-Sauber zawiódł silnik tuż po starcie, a niedzielną GP Chin Kubica ukończył na 13. miejscu.