Kierowcy Formuły 1 mają już za sobą oficjalne treningi przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu. Na torze Sakhir działy się rzeczy niebywałe. Podczas drugiej sesji Robert Kubica zajął 17. miejsce. Nie lepiej spisały się inne gwiazdy F1. Felipe Massa był 16., Kimi Raikkonen – 18., Heikki Kovalainen – 19., a Nick Heidfeld – 20.

Zapomnieć o pierwszych trzech wyścigach, ale w Bahrajnie nie należy też oczekiwać cudów. To właśnie tam w niedzielę Robert Kubica będzie walczył w czwartym Grand Prix mistrzostw świata Formuły 1. Wyścig zamyka pierwszą pozaeuropejską część sezonu, ale raczej nie powinien przynieść większych zmian... czytaj więcej

Zmiany regulaminowe przewróciły całą stawkę w Formule 1. Na drugim treningu najszybszy był Niemiec Nico Rosberg przed Hiszpanem Fernando Alonso i Włochem Jarno Trullim.

Znacznie lepiej kierowcy BMW Sauber spisali się na porannym treningu. Nick Heidfeld był 2., a Robert Kubica – 3. Obaj jednak jako jedyni w stawce jechali na supermiękkich oponach i z małą ilością paliwa w bakach. Na drugim treningu niestety wszystko wróciło do „tegorocznej” normy. Wniosek jest smutny – kierowcy BMW Sauber i Ferrari wciąż odstają od czołówki. Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia z redakcji Faktów sportowych RMF FM: