Selekcjoner piłkarskiej kadry Waldemar Fornalik powołał piłkarzy z klubów zagranicznych na towarzyski mecz z Danią, który odbędzie się 14 sierpnia w Gdańsku. Jest kilka nowych nazwisk. Nazwiska zawodników z Ekstraklasy poznamy pod koniec przyszłego tygodnia.

Na liście Waldemara Fornalika znalazło się osiemnastu zawodników. Brakuje oczywiście leczącego się Łukasza Piszczka, czy Ludovica Obraniaka, który zrezygnował z gry w kadrze. Powołania trafiły do pozostałych pewniaków: Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego, Artura Boruca, Kamila Glika czy Grzegorza Krychowiaka. Kolejne powołanie dostał też młody Piotr Zieliński z Udinese.

Telefon od selekcjonera musiał odebrać też Łukasz Szukała - środkowy obrońca ze Steauy Bukareszt, który zbiera dobre noty w Rumunii, ale w kadrze dotychczas nie grał. Ma na koncie tylko występy w młodzieżówce. 29-latek w Rumunii gra już od kilku sezonów. Wcześniej bronił barw TSV Monachium i Alemannii Aachen. Po raz kolejny na zgrupowanie przyjedzie też inny Polak grający w Rumunii - Piotr Celeban, który powalczy o miejsce na prawej stronie defensywy.

Fornalik postanowił sprawdzić też Mateusza Klicha. Ofensywny pomocnik odżył w holenderskim Zwolle. Ma za sobą całkiem udaną rundę wiosenną . W kadrze zagrał dotychczas tylko w jednym meczu. W 2011 roku przeciwko Argentynie.

Kadrę uzupełnią piłkarze z naszej Ekstraklasy. Ich nazwiska poznamy pod koniec przyszłego tygodnia.

Powołania na mecz z Danią dla piłkarzy z lig zagranicznych


Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal), Artur Borus (Southampton)
Obrońcy: Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen), Piotr Celeban (Vaslui), Kamil Glik (Torino), Artur Jędrzejczyk (Krasnodar), Bartosz Salamon (Sampdoria), Łukasz Szukała (Steaua)
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia), Mateusz Klich (Zwolle), Grzegorz Krychowiak (Reims), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Adam Matuszczyk (FC Koln), Eugen Polanski (Hoffenheim), Maciej Rybus (Terek), Piotr Zieliński (Udinese)
Napastnicy:
Robert Lewandowski (Borussia), Artur Sobiech (Hannover 96)