Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik ogłosił listę 18 piłkarzy powołanych na towarzyski mecz z Rumunią w Maladze. Spotkanie zostanie rozegrane na 2 lutego. Kadra składa się z graczy z rodzimej ekstraklasy, z wyjątkiem Piotra Celebana z rumuńskiego FC Vaslui.

Spotkanie z Rumunią odbędzie się poza oficjalnym terminem FIFA, dlatego Fornalik powołał zawodników występujących na co dzień w polskiej lidze. Kadra jest podobna do tej, jaką selekcjoner powołał na grudniowe zgrupowanie w Turcji przed meczem towarzyskim z Macedonią.

W porównaniu do tamtego składu doszło do trzech zmian. Obrońców Adama Dancha z Górnika Zabrze i Bartosza Rymaniaka z KGHM Zagłębia Lubin, zastąpią Jakub Wawrzyniak z Legii Warszawa i jedyny gracz w tym zestawieniu spoza polskiej ligi: Celeban z rumuńskiego FC Vaslui. Z kolei za Arkadiusza Milika, który zimą przeniósł się do Bayeru Leverkusen, po raz pierwszy do seniorskiej kadry powołany został Mariusz Stępiński. Napastnik Widzewa Łódź w ubiegłym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy z prowadzoną przez Marcina Dornę reprezentacją do lat 17.

Najwięcej piłkarzy wywodzi się z Legii (w sumie sześciu) i Śląska Wrocław (trzech).

Pierwszy mecz w 2013 roku w terminie FIFA polscy piłkarze rozegrają 6 lutego w Dublinie z Irlandią. Biało-czerwoni mają wystąpić w potencjalnie najmocniejszym składzie, a powołania na to spotkanie zostaną podane we wtorek.

Lista zawodników powołanych na mecz z Rumunią:

Bramkarze: Łukasz Skorupski (Górnik Zabrze), Jakub Słowik (Jagiellonia Białystok).

Obrońcy: Artur Jędrzejczyk, Jakub Rzeźniczak, Jakub Wawrzyniak (wszyscy Legia Warszawa), Łukasz Broź (Widzew Łódź), Tomasz Jodłowiec (Śląsk Wrocław), Piotr Celeban (FC Vaslui, Rumunia).

Pomocnicy: Dominik Furman, Daniel Łukasik, Jakub Kosecki (wszyscy Legia Warszawa), Przemysław Kaźmierczak, Waldemar Sobota (obaj Śląsk Wrocław), Paweł Wszołek (Polonia Warszawa), Szymon Pawłowski (KGHM Zagłębie Lubin), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok).

Napastnicy: Mariusz Stępiński (Widzew Łódź), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów).