Force India rozwiązuje umowę z Ferrari. Właściciele najsłabszego teamu w tegorocznych mistrzostwach świata Formuły 1 ogłosili, że nie będą już korzystać z włoskich silników i finalizują rozmowy o pozyskaniu na przyszły sezon jednostek napędowych od Mercedesa.

W ramach szerszego pakietu ma dojść też do podpisania umowy o partnerstwie z teamem McLaren-Mercedes. Prawdopodobnie Force India będzie mógł skorzystać z opracowanego przez McLarena systemu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), który po raz pierwszy będzie obowiązkowym wyposażeniem w nowym sezonie Formuły 1.

To poważna zmiana w strategii niemieckiego koncernu, bowiem odkąd w 1995 r. przejął część udziałów w ekipie McLarena, nie udostępniał swoich jednostek napędowych innym zespołom. Jako ostatni z silników Mercedesa korzystał w 1994 r. team Sauber.

Umowa Force India z Ferrari, którą rozwiązano za porozumieniem stron, miała obowiązywać do końca 2009 roku. W ostatnim sezonie zespół nie zdobył ani jednego punktu w osiemnastu wyścigach z cyklu Grand Prix.