Trwają ostatnie przygotowania do freestyle motocrossowego Grand Prix w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Jutro odbędzie się tam polska runda mistrzostw świata FMX NIGHT of the JUMPS. Publiczność może się spodziewać ogromnej dawki sportowych emocji.

W Ergo Arenie będzie można zobaczyć najbardziej ekstremalne ewolucje. Także próby bicia rekordów świata, m.in. w skoku wzwyż na motocyklu czy ilości mini-flipów wykonanych pod rząd. Na samym początku odbędzie się specjalne Pit Party, podczas którego widzowie będą mogli spotkać się ze wszystkimi zawodnikami, przyjrzeć się z bliska ich motocyklom czy zrobić pamiątkowe zdjęcia. Potem zaczną się sportowe pokazy i rywalizacja.

Zanim będzie to możliwe, trzeba jednak przygotować specjalny tor. Powstanie on z ponad 2 tysięcy ton ziemi wymieszanej z gliną. Jak na pogodę jaką mamy, to ten materiał udało się bardzo dobry przywieźć. Był to problem, żeby nie był tam jakiś super mokry. Ziemia tak naprawdę dopiero odmarza. Puszcza trochę wody, czuć taki zapach specyficzny. Ale jak do tego dojdzie zapach motocykli, to będzie super - opowiada Grzegorz Czerwiec, który ze strony promotora zawodów zajmuję się budową toru.

Impreza w hali Ergo Arena zacząć ma się o godzinie 19. Jedną z efektownych ewolucji wykona jutro... Iwona Guzowska. Jako pierwsza kobieta w Europie ma pokazać tandem backflip, czyli salto na motocyklu, w parze z zawodowcem Petrem Pilatem.