Kolejny były piłkarz Polonii Warszawa znalazł nowy klub. Uznawany za jednego z najzdolniejszych zawodników "Czarnych Koszul" Paweł Wszołek podpisał kontrakt z Sampdorią Genua. Szczegółów tego transferu nie ujawniono.

O tym, że Paweł Wszołek zostanie piłkarzem Sampdorii informowano już jakiś czas temu na oficjalnym profilu piłkarza na Facebooku teraz o podpisaniu umowy poinformował włoski klub, ale nie ujawnił szczegółów transferu. W minionym sezonie Wszołek zdobył w barwach Polonii siedem bramek. Wysoką formę pokazywał szczególnie jesienią co zaowocowało nawet powołaniem do reprezentacji Waldemara Fornalika i grą w meczu z Anglią na Stadionie Narodowym. Zimą pozyskaniem Polaka zainteresowany był niemiecki Hannover 96, ale do podpisania umowy ostatecznie nie doszło.

Wszołek został w borykającej się z kłopotami Polonii, ale spuścił z tonu. Niekiedy nie łapał się nawet do pierwszego składu. Mimo to teraz spróbuje podbić Serie A. Młody pomocnik trafił do Włoch na zasadzie wolnego transferu, po tym jak PZPN z winy klubu rozwiązał jego kontrakt z Polonią. Z klubu, który został zdegradowany z Ekstraklasy uciekli też pozostali piłkarze. Cześć będzie kontynuować karierę w Ekstraklasie, inni jak choćby Aleksander Todorovski (Sturm Graz), czy Sebastian Przyrowski (Levadiakos) postanowili kontynuować kariery w innych ligach.

Sampdoria w minionym sezonie włoskiej Serie A zajęła 14. miejsce z 42 punktami na koncie. Najlepszym strzelcem zespołu z 10 golami był Mauro Iscardi, ale on już w klubie z Genui nie zagra. Przeniósł się do Interu Mediolan. Być może Wszołek nie będzie jedynym Polakiem w tym klubie. We Włoszech mówi się o zainteresowaniu Sampdorii Bartoszem Salamonem, który nie może się przebić do składu AC Milanu.