​Skoczek narciarski Dawid Kubacki został ojcem - poinformował "Tygodnik Podhalański". Długo wyczekiwana córka dostała na imię Zuzanna. Sam sportowiec przebywa obecnie w niemieckim Oberstdorfie, gdzie rywalizuje w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni.

Mamy newsa, ale głośno nie mówcie, bo Dawid teraz skacze. W Nowym Targu urodziła mu się córeczka, Zuzanna. Ale sza! Niech leci daleko - napisali dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego".

Z tego co wiem, mama się czuje dobrze, córka też nie protestuje jakoś bardzo na razie, więc jest wszystko OK. Odpoczywają, potrzebują trochę czasu dla siebie. Od nocy głowa pracowała, to nie jest codzienna sytuacja... - powiedział skoczek w Oberstdorfie.

Jak zauważa sport.pl, Kubacki wcześniej mówił, że obawia się scenariusza, w którym żona będzie rodzić właśnie podczas TCS. I boję się, żeby z datami nie wyszło tak, że Marta urodzi w okolicach świąt, a ze szpitala nie wyjdzie, zanim ja pojadę na Turniej Czterech Skoczni. To by było tym trudniejsze, że z Turnieju wrócimy tym razem wyjątkowo późno - mówił pod koniec listopada.

Dawid Kubacki i Marta Majcher wzięli ślub w maju 2019 roku.