Broniąca trofeum Lechia Gdańsk zmierzy się z mistrzem kraju Piastem Gliwice w najciekawiej zapowiadającym się pojedynku ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Rywalem warszawskiej Legii będzie Miedź Legnica, GKS Tychy spotka się z Cracovią, a Stal Mielec z Lechem Poznań. Losowanie ćwierćfinałowych par odbyło się w siedzibie PZPN.

W 1/8 finału Pucharu Polski obeszło się bez wielkich niespodzianek: jedynym zaskoczeniem był - jak zauważa Onet - awans GKS-u Tychy, który wyeliminował ŁKS Łódź.

Teraz w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Zgodnie z jego zasadami, gospodarzami spotkań 1/4 finału będą zespoły z niższych klas - w tym wypadku: pierwszoligowe Miedź Legnica, GKS Tychy i Stal Mielec, natomiast w parze, w której zmierzą się kluby z tej samej ligi - czyli w tym wypadku: Lechia Gdańsk i Piast Gliwice - atut własnego boiska będzie mieć drużyna wylosowana jako pierwsza - tutaj: Lechia.

To tym bardziej istotne, że - jak przypomina PZPN - w sezonie 2019/20 w rozgrywkach Pucharu Polski nie ma meczów rewanżowych.

Najciekawiej w starciu Lechii z Piastem, los łaskawy dla Legii i Lecha

Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się w ćwierćfinale starcie przedstawicieli Ekstraklasy: Lechii, która w minionym sezonie wywalczyła Puchar Polski, i Piasta, który sięgnął po mistrzostwo kraju.

Los wciąż sprzyja Legii i Lechowi, które w każdej z dotychczasowych rund mierzyły się z zespołami niższych klas - i tak samo będzie również w ćwierćfinale.

Legia wyeliminowała kolejno pierwszoligową Puszczę Niepołomice (2:0) i drugoligowców: mocny kadrowo Widzew Łódź (3:2 w prestiżowym klasyku) i Górnika Łęczna (2:0), a teraz zmierzy się w Legnicy z występującą na zapleczu Ekstraklasy Miedzią.

"Kolejorz" natomiast - po wyeliminowaniu pierwszoligowego Chrobrego Głogów (2:0) oraz drugoligowych: Resovii (4:0) i Stali Stalowa Wola (2:0) - spotka się w Mielcu z wiceliderem 1. ligi - Stalą.

Rozegranie ćwierćfinałów zaplanowano na połowę marca. Finał odbędzie się natomiast tradycyjnie 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Pary 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski:

Miedź Legnica - Legia Warszawa
GKS Tychy - Cracovia
Stal Mielec - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice