Arkadiusz Milik błyszczał w rozgrywanym przed własną publicznością pojedynku Napoli z KRC Genk w ostatniej kolejce grupy E Ligi Mistrzów: w ciągu niespełna 40 minut gry polski napastnik skompletował hattricka! Jego zespół ostatecznie pokonał rywali 4:0 i awansował do 1/8 finału Champions League.

Milik wpisał się na listę strzelców w trzeciej i 26. minucie oraz w minucie 38., kiedy wykorzystał rzut karny.

Po jego trafieniach ekipa Napoli prowadziła 3:0.

W 75. minucie spotkania czwartą bramkę dla Napoli - w którego wyjściowym składzie znalazł się również Piotr Zieliński - zdobył, także z rzutu karnego, Dries Mertens i ustalił wynik meczu.

Były to pierwsze gole Arkadiusza Milika w obecnej edycji Champions League. Tym ważniejsze, że 25-letni zawodnik wraca do gry po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Drugi Polak z hattrickiem w meczu Ligi Mistrzów

Warto zaznaczyć, że Milik został dopiero drugim - po Robercie Lewandowskim - polskim piłkarzem, który zdobył co najmniej trzy bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów.

W sumie natomiast 25-latek ma w dorobku dziewięć goli zdobytych w LM. Pierwsze dwa zapisał na swym koncie jako zawodnik Ajaksu Amsterdam, pozostałe zdobył już w barwach Napoli.

Robert Lewandowski z kolei dwukrotnie zdobywał aż cztery bramki w jednym meczu Champions League.

Po raz pierwszy udało mu się to 24 kwietnia 2013 roku w barwach Borussii Dortmund w pojedynku ze słynnym Realem Madryt. Dwa tygodnie temu zaś cztery gole zdobył w barwach Bayernu Monachium w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad.

Hattricka skompletował także 29 września 2015 roku w starciu Bayernu z Dinamem Zagrzeb.