​Cristiano Ronaldo w niedzielę zameldował się w Turynie, gdzie spotkał się z dyrektorem sportowym Juventusu Fabio Paraticim w jednej z luksusowych restauracji. Na 18:30 w poniedziałek zaplanowano galę, podczas której odbędzie się oficjalna prezentacja 33-letniego piłkarza.

Ronaldo, pięciokrotnie wybierany najlepszym piłkarzem roku na świecie, był zawodnikiem Realu Madryt od 2009 roku, kiedy przeszedł tam z Manchesteru United za rekordową wówczas kwotę 100 milionów euro. W koszulce Realu Portugalczyk zdobył 451 bramek i przyczynił się do zdobycie dwóch tytułów mistrza Hiszpanii oraz czterech triumfów w Lidze Mistrzów.

10 lipca poinformowano o przejściu Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Juventusu. Nie podano żadnych szczegółów związanych z transferem. Nieoficjalnie mówi się, że transfer kosztował Juventus 112 mln euro, natomiast Ronaldo po podpisaniu kontraktu ma zarabiać rocznie 31 mln. Portugalczyk ma być piłkarzem mistrza Włoch przez 4 lata.

33-letni zawodnik zameldował się w Turynie już w niedzielę. W jednej z luksusowych turyńskich restauracji spotkał się z dyrektorem sportowym Juventusu Fabio Paraticim. Na poniedziałek zaplanowano testy medyczne w klinice J Medical będącej własnością klubu. Oficjalna gala z prezentacją Cristiano Ronaldo w Turynie rozpocznie się w poniedziałek o 18:30 na stadionie Allianz - poinformował Juventus.

(ak)