Polscy koszykarze we wspaniałym stylu awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata pokonując Rosję 79:74. W sieci pojawiło się nagranie z fragmentu przemowy w przerwie, którą wygłosił trener Mike Taylor.

Po pierwszych dwóch kwartach mecz nie układał się po myśli Polaków. Biało-czerwoni przegrywali walkę pod koszem, nie trafiali za trzy punkty i grali mało agresywnie. Po pierwszych 20 minutach gry było 34:40.

W przerwie zawodnicy zeszli do szatni, żeby odpocząć i zastanowić się nad planem gry na III i IV kwartę. Tuż przed ponownym wyjściem na parkiet głos zabrał trener kadry Mike Taylor. Fragment jego przemówienia znalazł się w materiale filmowym na kanale reprezentacji Polski.

Rozmawiamy o ćwierćfinale mistrzostw świata, o ćwierćfinale na wyciągnięcie ręki. Rozmawiamy o Rosji, która gra naprawdę twardo. A ja wam mówię - możemy ich pokonać, gdy tylko podniesiemy poziom naszej gry - powiedział Taylor.

W niedzielę z Argentyną o pierwsze miejsce w grupie

W niedzielę o godzinie 14 Polska w ostatnim meczu II rundy mistrzostw zagra z Argentyną. Obie drużyny już zapewniły sobie awans do ćwierćfinału. Wygrany tego meczu zajmie pierwsze miejsce w grupie I.

Ten mecz będzie miał też znaczenie w rozstawieniu w ćwierćfinale. Zespół z pierwszego miejsca zagra z drugim zespołem grupy J. Z kolei w tej grupie w bezpośrednim pojedynku powalczy Serbia z Hiszpanią.