Floyd Mayweather Jr. może wyjść z więzienia już za dwa tygodnie. Menadżer mistrza świata pięciu kategorii wagowych twierdzi, że pięściarz za kratkami zachowuje się bardzo dobrze, dlatego kara została skrócona.

Uznany za jednego z najlepiej zarabiających sportowców świata "Money" Floyd od pierwszego czerwca odbywa karę trzymiesięcznego więzienia. Został skazany za przemoc fizyczną. Miał znęcać się nad matką swoich dzieci. Zdaniem jego menadżera Ala Haymona, Amerykanin może wyjść na wolność już 2 sierpnia. Kara została zmniejszona za dobre sprawowanie. Ostatni zawodowy pojedynek Mayweather stoczył w maju, pokonując jednogłośnie na punkty Miguela Cotto.

Jaki na ringu, taki w życiu

Mayweather Jr. miał spędzić za kratkami 87 dni. Wyrok w jego sprawie zapadł w grudniu. Pięściarz odsiaduje karę w Clark County w stanie Nevada. Sąd zgodził się na godzinne treningi poza celą. Zawodnik pobił swoją partnerkę Josie Harris. Świadkami byli ich dwaj synowie, w wieku 8 i 10 lat. "Money" miał trafić do więzienia już w styczniu, ale jego prawnikom udało się przesunąć termin z powodu majowej walki z Portorykańczykiem Miguelem Cotto w Las Vegas.

Mayweather Jr. wygrał jednogłośnie na punkty i zdobył pasy mistrzowskie federacji WBA i WBC w wadze junior średniej. Za potyczkę z Cotto miał zagwarantowane 32 miliony dolarów. Bokser uznawany jest przez fachowców za najlepszego pięściarza bez podziału na wagi. Na zawodowym ringu wygrał ponad 40 razy. Nigdy nie przegrał. W dorobku ma także brązowy medal igrzysk olimpijskich w Atlancie.

www.ringpolska.pl