Liderka Pucharu Świata w biegach narciarskich Marit Bjoergen zamierza wystartować w przyszłorocznych mistrzostwach globu we włoskim Val di Fiemme we wszystkich sześciu konkurencjach. Celem Norweżki jest wygranie każdej z nich.

W ostatnich mistrzostwach w Oslo wywalczyłam cztery złote medale, więc w kolejnych muszę planować więcej. Uważam, że nie można rezygnować z celów, nawet jeżeli wydają się nieprawdopodobne - przyznała szczerze rywalka Justyny Kowalczyk.

Legenda biegów narciarskich, czterokrotny złoty medalista olimpijski i siedmiokrotny mistrz świata Szwed Gunde Svan, oceniając plan Bjoergen stwierdził, że jest on realny. To jest zawodniczka ponadczasowa, posiada wszelkie możliwości zdobycia złotych medali we wszystkich konkurencjach i przejścia do historii. Jedyne przeszkody, jakie mogą wystąpić, są pozasportowe, jak na przykład przeziębienie, które jest w stanie zniweczyć każdy plan - zaznaczył.

Według naszych przymiarek, Marit wystąpi we wszystkich biegach. Jest to jednak plan na dzisiaj i może się on zmienić w ostatniej chwili - stwierdził z kolei kierownik norweskiej reprezentacji Vidar Loefhus w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem "Aftonbladet".

Mistrzostwa świata we włoskim Val di Fiemme rozpoczną się 20 lutego 2013 roku.