FC Barcelona pokonała przed własną publicznością AC Milan w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Katalończycy zakończyli mecz wynikiem 4:0 i odrobili straty z pierwszego starcia z piłkarzami z Mediolanu. Zapewnili sobie w ten sposób awans do ćwierćfinału rozgrywek.

We wtorkowym spotkaniu świetnie zaprezentował się Lionel Messi. Gwiazdor już w pierwszej połowie zdobył dwie bramki dla Barcelony. W piątej minucie popisał się precyzyjnym strzałem "w okienko". Pięć minut przed przerwą Messi pokonał bramkarza gości wykorzystując błąd obrońców.
10 minut po zmianie stron obrońcy Milanu znów nie stanęli na wysokości zadania. Wykorzystał to David Villa, który z ostrego kąta pokonał stojącego w bramce Christiana Abbiatiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Jordi Alba.

Składy obydwu drużyn:

Barcelona: Victor Valdes; Daniel Alves, Gerard Pique, Javier Mascherano (77-Carles Puyol), Jordi Alba; Xavi, Sergio Busquets, Andres Iniesta; Pedro (84-Adriano), Lionel Messi, David Villa (75-Alexis Sanchez).

Milan: Christian Abbiati; Ignazio Abate, Philippe Mexes, Cristian Zapata, Kevin Constant; Mathieu Flamini (75-Bojan  Krkic), Massimo Ambrosini (60-Sulley Muntari), Riccardo Montolivo; M'Baye Niang (61-Robinho), Kevin Prince-Boateng, Stephan El Shaarawy.