Władze Barcelony odpowiedziały Lionelowi Messiemu na prośbę o pozwolenie na opuszczenie klubu. Apelują do Argentyńczyka o pozostanie w nim do końca kariery, przypominając jednocześnie, że jego klauzula odstępnego wynosi 700 milionów euro.

Jak ustaliła stacja telewizyjna Tyc Sports, Messi skierował dokument do kierownictwa wicemistrza Hiszpanii za pośrednictwem uwierzytelnionego na poczcie faksu. Pismo zostało wysłane przez piłkarza za potwierdzeniem odbioru.

Agencja EFE donosi, że kierownictwo klubu odpowiedziało w taki sam sposób, prosząc Messiego o to, aby "z odnowionymi siłami i nadziejami został liderem nowego projektu sportowego, tak jak zawsze to robił".

Jednocześnie przypomniano, że taki wniosek Messi powinien był złożyć do 10 czerwca. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2021 roku, natomiast klauzula odstępnego wynosi 700 milionów euro.

W Barcelonie panuje obecnie chaos związany z najwyższą historii klubu porażką w Lidze Mistrzów - 2:8 z Bayernem Monachium w ćwierćfinale - oraz przegraną walką o mistrzostwo kraju z Realem Madryt i odpadnięciem z Pucharu Hiszpanii. Zwolniono m.in. trenera Quique Setiena, a jego miejsce zajął Holender Ronald Koeman.

Katalończycy zakończyli sezon bez ani jednego trofeum po raz pierwszy od rozgrywek 2007/08.