Jak informują hiszpańscy dziennikarze, Lionel Messi chce odejść z FC Barcelony. Argentyńczyk wysłał do władz klubu oświadczenie, w którym jednostronnie wypowiada kontrakt z katalońskim klubem.

O sprawie poinformowała argentyńska telewizja TyC Sports, a także hiszpański dziennikarz Alfredo Martinez.

Według nich Messi wysłał do biura klubowego fax, w którym informuje o chęci odejścia z FC Barcelony. Argentyńczyk w ten sposób korzysta z klauzuli, którą ma zapisaną w kontrakcie. Dzięki niej może jednostronnie rozwiązać umowę z "Blaugraną" po zakończeniu każdego sezonu. W przypadku uruchomienia tego zapisu FC Barcelona w ogóle nie zarobi na odejściu Argentyńczyka

W siedzibie klubu zebrał się zarząd, który ma zastanawiać się nad możliwymi rozwiązaniami. Barcelona twierdzi, że termin na użycie klauzuli minął w czerwcu. W tym roku, ze względu na pandemię, sezon przedłużył się do sierpnia, dlatego Messi teraz chce rozwiązać kontrakt.

Jak dodaj Alfredo Martinez, Messi nie będzie już uczestniczyć w treningach Barcelony pod okiem nowego szkoleniowca Ronalda Koemana. Jego decyzja ma być ostateczna.

Poparcia Messiemu udzielił już wieloletni zawodnik i kapitan FC Barcelony Carles Puyol. "Szacunek i podziw, Leo. Masz moje pełne wsparcie, przyjacielu" - napisał na Twitterze.

Nieudolność zarządu, słabe wyniki

Decyzja Argentyńczyka jest spowodowana słabymi wynikami zespołu i nieudolnością zarządu. Od paru lat Barcelona rządzona przez prezesa Josepa Marię Bartomeu nie może nawiązać do sukcesów z początku dekady. W ostatnim sezonie "Blaugrana" zajęła 2. miejsce w lidze za Realem Madryt. Drużyna pod wodzą Quique Setiena w kompromitującym stylu odpadła z Ligi Mistrzów przegrywając w ćwierćfinale z Bayernem Monachium 2:8

Messi od kilkunastu miesięcy krytykował politykę zarządu, a w ostatnim czasie w otwarty sposób sprzeciwiał się trenerowi. Kilka dni temu Barcelona ogłosiła, że nowym szkoleniowcem zespołu zostanie Holender Ronald Koeman, który grał w jej barwach jako zawodnik w latach 90.

W Barcelonie od dziecka

Lionel Messi jest zawodnikiem FC Barcelony od 12. roku życia. Właśnie z tym klubem osiągnął najwięcej: 10 razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii, po 6 razy puchar i superpuchar, 4-krotnie triumfował w Lidze Mistrzów.

Ponadto sześciokrotnie został uhonorowany Złotą Piłką, nagrodą dla najlepszego piłkarza na świecie.