Napastnik Gareth Bale i pomocnik James Rodriguez nie znaleźli się w składzie zgłoszonym przez Real Madryt do rewanżowego meczu z Manchesterem City w 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Spotkanie ma się odbyć w piątek o 21.00.

Walijczyk Bale i Kolumbijczyk James w ostatnich miesiącach nie cieszyli się już zaufaniem Zinedine Zidane'a i rzadko pojawiali się na murawie. Ich nieobecność w kadrze na piątek jeszcze bardziej wzmaga spekulacje, że zostaną wystawieni na sprzedaż.

Z Manchesterem nie zagra także napastnik Mariano, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Z drużyną poleci za to kapitan Sergio Ramos, ale z powodu kartek nie znajdzie się na boisku.

W pierwszym meczu Real przegrał u siebie 1:2.

Rozgrywki Ligi Mistrzów zostają teraz wznowione po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Będą miały jednak inny format. Od ćwierćfinałów nie będzie już rewanżu.

Turniej finałowy zaplanowany jest w dniach 12 - 23 sierpnia w Lizbonie na stadionach Jose Alvalade oraz Luz. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.