Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. 17-letnia polska tenisistka, sklasyfikowana na 59. miejscu w rankingu WTA, pokonała 5:7, 6:3, 6:2 Warwarę Lepczenko z Uzbekistanu.

Mecz trwał dwie godziny i trzy minuty. W pierwszym secie Radwańska trzykrotnie przegrywała swoje gemy, a dwa razy przełamała serwis rywalki. W ciągu 45 minut popełniła 18 niewymuszonych błędów, o jeden więcej od Lepczenko. Serwis w tym spotkaniu nie był mocną stroną żadnej z zawodniczek, bowiem w sumie doszło w nim do 14 przełamań w 29 gemach, przy czym Polka straciła sześć razy swoje podanie, a zawodniczka z Uzbekistanu ośmiokrotnie.

W drugim secie Radwańska prowadziła 2:0 i 4:1, ale później pozwoliła rywalce odrobić stratę na 4:3. Jednak chwilę później po raz trzeci w tej partii przełamała jej podanie, a po wygraniu własnego gema rozstrzygnęła losy tej partii po 46 minutach gry. Najkrótszy był decydujący set. Zakończył się po 22 minutach wygraną Polki, która po zdobyciu dwóch "breaków" prowadziła już 3:0, zanim oddała dwa gemy przeciwniczce. Zakończyła spotkanie przy własnym serwisie, wykorzystując drugą piłkę meczową.

W drugiej rundzie rywalką Polki będzie Serbka Ana Ivanovic, rozstawiona z numerem 13.