Agnieszka Radwańska nie awansowała do finału turnieju WTA w Luksemburgu. Polka w półfinale nie sprostała rozstawionej z numerem piątym Włoszce Francesco Schiavone. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (5-7, 6-2, 1-6).

Pierwszy set był wyrównany, ale skuteczna gra Włoszki dała jej zwycięstwo 7-5. W drugiej odsłonie Radwańska zagrała niemal bezbłędnie, trzykrotnie przełamała podanie rywalki i zwyciężyła 6-2. W ostatnim secie bardziej doświadczona Schiavone wykorzystała zmęczenie Polki. Grała dużo piłek w rogi kortu oraz liczne skróty. W końcówce meczu Radwańska nie miała już sił biegać pod siatkę do tych piłek i uległa 1-6.

W finale Schiavone spotka się z Ukrainką Aloną Bondarenko,.

Dla sklasyfikowanej na 95. miejscu w rankingu WTA 17-letniej Polki występ w półfinale był największym sukcesem w seniorskim tenisie. W piątek wyeliminowała rozstawioną z numerem pierwszym Rosjankę Jelenę Dementiewą 7-5, 6-2.

Radwańska rozpoczęła sezon na 316. miejscu rankingu WTA. Ostatnio weszła do pierwszej setki, a po turnieju w Luksemburgu zanotuje kolejny awans i zostanie najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z Polski. Za występ Radwańska otrzyma około 100 punktów rankingowych i wzbogaci się o 25 tysięcy dolarów.