Ekwadorski sprinter, brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 200 m Alex Quinonez został śmiertelnie postrzelony w portowym mieście Guayaquil, poinformowała w sobotę policja.

Do tragedii doszło w piątek wieczorem miejscowego czasu. Oprócz 32-letniego sportowca zginął jeszcze jeden mężczyzna. Na razie nikt nie został aresztowany. Prezydent Ekwadoru Guillermo Lasso obiecał w sobotnim oświadczeniu, że zabójstwo "nie pozostanie bezkarne".

Quinonez jest brązowym medalistą mistrzostw świata w Dausze (2019), ale bohaterem narodowym został w 2012 roku, kiedy dotarł do finału biegu na 200 m w igrzyskach w Londynie, zajmując siódme miejsce w wyścigu wygranym przez Jamajczyka Usaina Bolta.

W lipcu tego roku został na rok zawieszony przez Athletics Integrity Unit (AIU) za złamanie przepisów antydopingowych związanych z błędnym podaniem miejsca pobytu. Z tego powodu nie mógł wystartować w igrzyskach w Tokio. W maju wystąpił w Chorzowie w mistrzostwach świata sztafet.