Hiszpański kolarz Alejandro Valverde przedłużył kontrakt z Movistarem do 2021 roku, a co najmniej do 2024 będzie związany z tą grupą w innym charakterze. 39-letni mistrz świata jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych kolarzy w zawodowym peletonie.

Alejandro będzie się ścigać w błękitnej koszulce jeszcze w wieku 41 lat i pozostanie w strukturach naszej grupy co najmniej do 2024 roku - poinformowała hiszpańska ekipa. 

W ubiegłym roku w Innsbrucku Valverde sięgnął po swój siódmy medal mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego, ale pierwszy złoty. Wcześniej miał w kolekcji dwa srebrne i cztery brązowe. 

W trwającej od 2002 roku zawodowej karierze kolarz z Murcji odniósł 125 zwycięstw, mimo dwuletniej przerwy w startach z powodu zamieszania w aferę dopingową Puerto. Jako jeden z nielicznych wygrywał zarówno wielkie toury (Vuelta a Espana 2009), jak i krótkie wyścigi etapowe (m.in. trzykrotnie Dookoła Katalonii) oraz klasyki (m.in. cztery triumfy w Liege-Bastogne-Liege, pięć w Strzale Walońskiej).

W jednym z wywiadów Valverde oświadczył, że jego ostatnim sportowym marzeniem będzie olimpijski medal w Tokio w 2020 roku.