Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA Premier Mandatory na twardych kortach w Pekinie. Jej rywalka Amerykanka Madison Keys skreczowała po przegranym 3:6 pierwszym secie.

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju w Pekinie /WU HONG /PAP/EPA

Z 19. w światowym rankingu Keys (w Pekinie rozstawiona z numerem 14.) Polka grała wcześniej pięć razy i czterokrotnie odniosła zwycięstwa. W poprzednich rundach w Pekinie Radwańska wyeliminowała Amerykankę Coco Vandeweghe (skreczowała po pierwszym przegranym secie 3:6) i Niemkę Monę Barthel (4:6, 6:1, 6:4).

W półfinale Agnieszka Radwańska zagra z Dunką Caroline Wozniacki albo Niemką Angelique Kerber. Obie tenisistki są polskiego pochodzenia. 26-letnia Radwańska wygrała imprezę w Pekinie cztery lata temu, a w 2009 roku dotarła do finału.

Tegoroczny start w tych zawodach jest dla niej tym istotniejszy, że wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek tego roku. W rankingu "Road to Singapore" plasuje się na 12. pozycji.