„Cieszy mnie, że nasi piłkarze są dobrze przygotowani w sferze mentalnej. Wiedzieliśmy, że dzisiaj będzie trudno. Grecy grają w czołowych klubach europejskich. Mamy powody do dużego optymizmu po tym zgrupowaniu” – mówił trener biało-czerwonych Adam Nawałka po wtorkowym meczu z Grekami. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Nie chcę na gorąco oceniać zawodników, przyjdzie na to czas. Jestem zadowolony ze zgrupowania i dwóch meczów. Celem było eliminacyjne spotkanie z Gruzją, potyczka z Grecją miała służyć celom szkoleniowym. Zawodnicy dostarczyli mi dobrego materiału do analizy - mówił Adam Nawałka dziennikarzom. Oczywiście chcieliśmy dzisiaj wygrać. To był trudny mecz. Kilku młodych piłkarzy się starało, ale widać, że czeka ich jeszcze trochę pracy - przyznał.

Już wcześniej mówiłem, że jestem zbudowany postawą zespołu. Nas interesują mistrzostwa Europy i robimy wszystko, żeby tam pojechać. Zgrupowania i mecze kontrolne mają służyć osiągnięciu tego celu - podkreślał trener biało-czerwonych Adam Nawałka.

Polska - Grecja: Bezbramkowy remis w Gdańsku

(mn)