„W tej chwili jest 50 proc. szans, że na Tour de Pologne zobaczymy Rafała Majkę i Michała Kwiatkowskiego” – mówi w RMF FM Czesław Lang. 72. edycja kolarskiego wyścigu dookoła Polski odbędzie się na początku sierpnia. Start będzie w Warszawie, a meta w Krakowie.

Jeżeli sprawa zależałaby od moich chęci, to już dziś mógłbym zadeklarować, że pojawię się na starcie. Ale decyzja o występie w Tour de Pologne będzie zależała przede wszystkim od formy, jaką zaprezentuję podczas Tour de France - mówi aktualny kolarski mistrz świata Michał Kwiatkowski. Podobnie wygląda kwestia startu broniącego tytułu sprzed roku Rafała Majki. Szanse występu oceniam 50 na 50. Grupa wyśle mnie albo na Tour de Pologne, albo na Vuelta Espanya. Wiem, że będę wówczas liderem swojej ekipy, lecz ostateczne słowo będzie tutaj należało do moich szefów - opowiada RMF FM Majka.

Oczywiście bardzo chcielibyśmy zobaczyć tę dwójkę na trasie 72. Tour de Pologne, ale musimy być uczciwi wobec kibiców i nie możemy teraz deklarować, że Michał i Rafał pojadą w wyścigu. Co nie zmienia faktu, że 2. sierpnia na starcie w Warszawie zobaczymy około dwudziestu polskich kolarzy, w tym grupy CCC Polkowice i reprezentację Polski - wyjaśnia Czesław Lang.