Trwają zapisy do charytatywnego biegu "5 na dobry początek". Jego celem jest zebranie pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Będzie to szósta edycja charytatywnego biegu. W tym roku pieniądze będą zbierane na instrumentarium operacyjno-ortopedyczne używane w osteotomii okołopanewkowej metodą Ganza. Jest to metoda stosowana tylko w nielicznych ośrodkach na terenie Europy. Jednym z nich jest właśnie Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu.

Zapisy trwają do końca września, a bieg odbędzie się w dniach 2-4 października. Z powodu pandemii nie będzie miał tradycyjnego charakteru. 

Organizatorzy zachęcają do tego, by każdy pobiegł w dowolnym wybranym przez siebie miejscu w Polsce. Wystarczy przebiec 5 kilometrów i zapisać się na stronie biegu, wpłacają opłatę startową w wysokości 20 złotych.

"Niezależnie od tego, gdzie będziemy - możemy wspólnie osiągnąć jeden cel. W tempie mistrzowskim albo truchtem. W lesie, na łące czy w parku. Każde 5 km przybliża nas do jego osiągnięcia!" - zachęcają organizatorzy charytatywnego biegu.

 

Opracowanie: