1:0 wygrała Polska z Irlandią Północną na stadionie Legii Warszawa. Zwycięską bramkę w 86. minucie strzelił Maciej Żurawski. Są więc kolejne 3 punkty w drodze do mistrzostw świata w 2006 roku.

Osiągnęliśmy cel. To skromne zwycięstwo, ale bardzo ważne - wyznał tuż po zakończeniu meczu Maciej Żurawski. Wymęczyliśmy zwycięstwo, ale najważniejsze są trzy punkty - podsumowywał z kolei Paweł Janas.

50. mecz w kadrze "biało-czerwonych" zaliczył Jerzy Dudek. Bramkarz Liverpoolu w jubileuszowym spotkaniu nie miał zbyt wiele pracy, chociaż w 12. minucie musiał interweniować po groźnym uderzeniu z dystansu Jamesa Quinna.

Zanim szwedzki arbiter rozpoczął spotkanie na Łazienkowskiej, Paweł Janas zaskoczył wszystkich zmianami w składzie po sobotnim wysokim zwycięstwie z Azerbejdżanem (8:0). Miejsce Kamila Kosowskiego na lewej stronie zajął, Bartosz Karwan, natomiast w roli defensywnego pomocnika zamiast Radosława Sobolewskiego pojawił się Radosław Kałużny.

W czołówce grupy 6. po wczorajszych meczach nie zaszły zmiany. Prowadzi Anglia, która niezbyt przekonująco pokonała Azerbejdżan 2:0, po bramkach zdobytych w drugiej połowie przez Stevena Gerrarda i Davida Beckhama. Punkt mniej ma Polska, a trzecia ze stratą pięciu punktów do lidera jest Austria, która dopiero w końcówce meczu zapewniła sobie zwycięstwo nad Walią.