3:2 wygrała Polska z Walią w eliminacyjnym meczu piłkarskich mistrzostw świata. Gole dla biało-czerwonych zdobyli: Fankowski (72'), Żurawski (81'), Krzynówek (85'). Bramki dla gospodarzy: Earnshaw (56'), Hartson (92’).

W pierwszej połowie gra polskiej drużyny nie zachwycała - podopieczni Pawła Janasa kilka razy byli w poważnych opałach. Sytuację ratował jednak Jerzy Dudek. Niestety w podobnym stylu rozpoczęła się druga część spotkania. Wykorzystał to Earnshaw, który w 56. min. meczu strzelił bramkę dla Walii.

Wszystko odmieniło się 16 minut później. Wyrównującego gola zdobył Tomasz Frankowski. W 81. min. spotkania wynik na 2:1 podwyższył Maciej Żurawski. 4 minuty potem walijski bramkarz znów wyciągał piłkę z siatki – zdobywcą 3. bramki dla biało-czerwonych był Jacek Krzynówek (85'). Ostatni gol meczu – tym razem dla Walijczyków – padł w doliczonym czasie spotkania (92’). Strzelał John Hartson.