​Ewa Swoboda czasem 7,07 wygrała finałowy bieg na 60 m i pobiła rekord zawodów Czech Indoor Gala w Ostrawie zaliczanych do cyklu World Indoor Tour Gold. Pia Skrzyszowska wynikiem 7,82 pobiła rekord mityngu w biegu na 60 m przez płotki.

Bardzo lubię wynik 7,07, bo to jest mój rekord świata juniorek. Traktowałam ten start treningowo. Jestem z siebie zadowolona - powiedziała Ewa Swoboda po biegu.

Najlepsza polska sprinterka już trzeci raz w sezonie zeszła poniżej 7,10. W sobotę dokonała tego dwukrotnie w Łodzi. To dobrze zwiastuje przed halowymi MŚ w Glasgow. Bardzo lubię halę w Ostrawie. Kolejne starty będą w Toruniu. Najpierw Copernicus Cup, a potem mistrzostwa Polski - dodała.

Pia Skrzyszowska była najszybsza w eliminacjach (7,88), a w finale poprawiła się o 0,06 sekundy. Klaudia Siciarz uzyskała 8,25 i odpadła w eliminacjach.

Mateusz Borkowski czasem 1.47,33 zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m. Wygrał Tshepiso Masalela z Botswany (1.46,41) przed Włochem Cacalinem Tecuceanu (1.46,90).

Justyna Święty-Ersetic pierwszy raz od maja 2023 roku wystartowała na 400 m. Doświadczona biegaczka czasem 53,36 zajęła trzecie miejsce w słabiej obsadzonym biegu. Najlepsza na tym dystansie była Lieke Klaver - 50,54. Holenderka pobiegła najszybciej na świecie w tym sezonie halowym.

Albert Komański przebiegł 200 m w 20,93, natomiast Patryk Wykrota w 21,25. Najlepszy był Czech Eduard Kubelik - 20,66.

Bieg na 1500 m wygrał Isaac Nader, który pobił rekord Portugalii na 3.34,23. Maciej Wyderka uplasował się na szóstej pozycji, poprawiając rekord życiowy i halowy rekord Polski do lat 23 na 3,38,49.

Michał Haratyk był siódmy w konkursie pchnięcia kulą. W najlepszej próbie uzyskał 20,05. Triumfował Amerykanin Roger Steen - 21,38.

Mityng w Ostrawie był drugim z cyklu World Indoor Tour Gold. Kolejne zawody tej rangi odbędą się w Bostonie, Toruniu, Lievin, Nowym Jorku i Madrycie.