Pierwsze tej jesieni opady śniegu mogą pojawić się w ten weekend w Karkonoszach. Według synoptyków można się ich spodziewać w niedzielę. Temperatura na szczytach ma spaść poniżej zera.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazuje, że jutro (7.10) i w nocy z soboty na niedzielę (7-8.10) w Karkonoszach ma padać deszcz.

Należy wziąć pod uwagę, że później na szlakach może być mokro i ślisko. To może być dodatkowe utrudnienie - podkreśla Grzegorz Tarczewski, zastępca naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR.

W niedzielę nad ranem temperatura wysoko w górach ma spaść poniżej zera. Opady deszczu mają przejść w opady śniegu. Może on padać jeszcze przed południem. Według IMGW - możliwe są też opady deszczu ze śniegiem.

Powieje wiatr

W najbliższy weekend w Karkonoszach będzie wzmagać się wiatr. Prognozy mówią, że będzie wiać z prędkością do 75-80 km/h. 

Wiejący wiatr i niższe temperatury będą zwiększały odczucie chłodu. W związku z tym apelujemy o przygotowanie się do wyjść w góry, właśnie pod tym kątem. Należy ocenić swoje możliwości, biorąc pod uwagę te warunku - zaznacza Grzegorz Tarczewski z GOPR.

Pamiętajmy też, że dzień jest coraz krótszy i szybciej robi się ciemno. Planowanie naszych wycieczek powinno być też adekwatne do pory roku - dodaje.