Policjant postrzelony podczas interwencji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). Ranny funkcjonariusz przeszedł operację i jest w śpiączce farmakologicznej. Jego stan jest stabilny. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Do zdarzenia doszło wieczorem. Funkcjonariusze z Bolesławca zostali wezwani do agresywnego mężczyzny demolującego mieszkanie. 

Po przybyciu  na miejsce, z zamkniętego pomieszczenia, w którym znajdował się mężczyzna, padł strzał. Policjant został ranny w głowę.

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował funkcjonariusza do szpitala.

W trakcie oczekiwania przez policję na przyjazd wsparcia, napastnik, który zabarykadował się w pokoju, popełnił samobójstwo.

Na miejscu pracują policjanci i prokuratura.

Aspirant sztabowy Łukasz Dudkowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przekazał RMF FM, że o interwencję poprosiła matka agresywnego mężczyzny. 

Jaki jest stan rannego policjanta?

Ranny policjant przeszedł operację i jest w śpiączce farmakologicznej, a jego stan jest stabilny - przekazał oficer prasowy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak.

Jak przekazał dyrektor szpitala powiatowego Św. Łukasza w Bolesławcu, policjant miał ranę twarzoczaszki i ramienia. Był wydolny oddechowo i przytomny, ponieważ wymagał interwencji chirurgicznej został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.