Ciężarówka z naczepą, na której przewożono 180 sztuk trzody chlewnej, przewróciła się w miejscowości Bieżuń w pow. żuromińskim (Mazowieckie). Jak poinformowała policja, "część zwierząt rozbiegła się po łące, ale udało się je wyłapać".

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żurominie mł. asp. Tomasz Łopiński, na czas podnoszenia ciężarówki policjanci wprowadzili objazd lokalnymi drogami.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 9 w Bieżuniu na ulicy Zamkowej podczas wymijania się ciężarówki z osobówką.

Na łuku drogi samochód ciężarowy zjechał na pobocze, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i ciężarówka przewróciła się - relacjonował rzecznik. Dodał, że pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Wyprowadzeniem świń z przewróconej naczepy zajmowali się strażacy z PSP w Żurominie oraz strażacy ochotnicy. Na miejscu były obecne służby weterynaryjne.

Część zwierząt rozbiegła się po łące, ale udało się je wyłapać. Wszystkie trafiły do podstawianego pojazdu zastępczego - przekazał policjant.

Po godz. 14 na miejsce zdarzenia przyjechały dwa dźwigi, które będą podnosić na koła pojazd wraz z naczepą. W tym czasie droga jest zablokowana, a samochody będą kierowane na objazd innymi lokalnymi drogami.