Napad na warszawskim Mokotowie. Kilku sprawców zaatakowało konwojenta, który niósł pieniądze z kantoru do banku. Napastnicy wyrwali mu torbę. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, napadnięty to emerytowany funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa. Mężczyzna strzelał do uciekających napastników. Sam doznał niegroźnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło koło godziny 10:15 przy ul. Wołoskiej w okolicach skrzyżowania z ul. Domaniewską w Warszawie.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, napadnięty to emerytowany funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa. Mężczyzna niósł torbę z pieniędzmi z kantoru znajdującego się w sąsiedztwie placówki.

Wtedy drogę zajechał mu granatowy volkswagen typu SUV. Wyskoczyło z niego czterech zamaskowanych mężczyzn z kominiarkami na głowach i w odblaskowych kamizelkach. Obezwładnili mężczyznę i zabrali torbę z gotówką. Gdy uciekali, były funkcjonariusz SOP oddał w ich kierunku kilkanaście strzałów. Jeden z mężczyzn miał zostać trafiony pociskiem. Sam poszkodowany podczas szarpaniny doznał niegroźnych obrażeń. Trafił na obserwację do szpitala.

Policji udało się odnaleźć samochód, którym poruszali się napastnicy. Był porzucony przy ul. Wilanowskiej. Prokurator już zbadał ten pojazd - jego karoseria jest uszkodzona po ostrzale z broni palnej. Trwają poszukiwania czterech podejrzanych, którzy przesiedli się do samochodu osobowego.

Opracowanie: