Apel do kierowców - uważajcie na łosie. Dzisiaj o poranku na Mazowszu doszło do dwóch wypadków z udziałem tych zwierząt.

Do pierwszego wypadku z udziałem łosia doszło dzisiaj o poranku na drodze S7 na odcinku Warszawa – Tarczyn w  miejscowości Mieszkowo. Zablokowany jest pas w kierunku Krakowa. Trzy osoby zostały poszkodowane. Łoś niestety nie przeżył wypadku. 

Autem podróżowały trzy osoby - dwie dorosłe oraz dziecko w wieku około 8 lat. Pojazd był na tyle zniszczony, że osoby te zostały w nim uwięzione i nie mogły go opuścić samodzielnie - wyjaśnił Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Jak dodał, poszkodowani zostali ewakuowani z samochodu przez strażaków przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Trafili do szpitala. 

Drugi wypadek z łosiem zdarzył się na krajowej 10 w Dłużniewie Małym - to mazowiecki odcinek Płońsk - Drobin i tu także zablokowany był jeden pas w kierunku Torunia.

Łoś na przystanku

Tymczasem jak informuje tvn24.pl sporych rozmiarów łoś był widziany w czwartek na warszawskim Grochowie. Zwierzę zostało zauważone między innymi w okolicach przystanku tramwajowego. 

Łoś spacerował sobie w kierunku ronda Wiatraczna po torowisku.