Za nakłanianie dziewczynki poniżej 15. roku życia do utrwalania treści pornograficznych z jej udziałem i przesyłania mu nagich zdjęć odpowie 60-latek zatrzymany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna groził dziecku, że jeśli nie dostanie kolejnych filmików, upubliczni te, które już dostał.

Policjantów zawiadomiła zaniepokojona matka dziewczynki, kiedy dowiedziała się, że córka nawiązała kontakt z mężczyzną poprzez komunikatory internetowe.

60-latek kontaktował się z dziewczynką przez kilka dni i nakłonił ją do zrobienia i przesłania mu mu nagich zdjęć i filmików. W razie odmowy zagroził, że upubliczni te materiały, które wcześniej już od niej otrzymał. 

Sam także przesyłał dziecku zdjęcia ze swoim udziałem i miał doprowadzić dziewczynkę do wykonania innych czynności seksualnych.

Policjanci ustalili miejsce pobytu 60-latka i zatrzymali go.

Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Od 2011 do 2017 roku odsiadywał wyrok za przestępstwa o charakterze pedofilskim - poinformowała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Po postawieniu zarzutów, 60-latek został na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowany. Grozi mu od 5 do 15 więzienia.