Do zderzenia dwóch tramwajów doszło po południu w Gdańsku. W pojazd stojący na przystanku Cebertowicza uderzył inny tramwaj. Z powodu wypadku zmieniono organizację ruchu, wprowadzono również autobusową komunikację zastępczą.

Jak informuje reporter RMF FM do zderzenia tramwajów doszło przed godziną 17.00, na przystanku "Cebertowicza" na Chełmie. 

Na miejscu pracują trzy patrole ruchu drogowego oraz inne służby. Funkcjonariusze pomogli ratownikom podczas udzielania pomocy poszkodowanym i kierowali ruchem. Na miejsce zdarzenia jedzie prokurator oraz policyjny technik. Policjanci wykonują oględziny, zabezpieczą ślady i będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia - przekazał RMF FM Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. 

Jak dodał z informacji, która otrzymała policja wynika, że 6 osób zostało przewiezionych do szpitali. 

Wcześniej, Anna Dobrowolska z miejskiej spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje informowała nas, że kilkoro pasażerów skarżyło się na ogólne potłuczenia i bóle kończyn i że na szczęście nikt nie został poważnie ranny.

Jak przekazała wstępne ustalenia wskazują na to, że w tył tramwaju stojącego na przystanku, uderzył kolejny tramwaj, dojeżdżający do przystanku.

Dokładne okoliczności i przyczynę badać będzie prokuratura.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku podał, że z powodu zderzenia na przystanku "Cebertowicza" tramwaje linii: 2,3, 4, 6, 7 i 11 jadące w kierunku Lawendowego Wzgórza i Łostowice Świętokrzyska - dojeżdżają do pętli Chełm Witosa i wracają. 

Tramwaje linii: 2, 4 i 11 jadące od Lawendowego Wzgórza - jadą do pętli Łostowice Świętokrzyska. Natomiast tramwaje linii: 3, 6 i 7 jadące z pętli Łostowice Świętokrzyska jadą do przystanku Lawendowe Wzgórze.

Ponadto między przystankami Łostowice Świętokrzyska a Chełm Witosa kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: