Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach w województwie pomorskim. Poinformował o tym gdański magistrat.

Marta Formella z Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformowała, że Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach w województwie pomorskim. Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do godz. 20.

Jak informują synoptycy, na terenie województwa pomorskiego prognozowany jest upał. Temperatura maksymalna w dzień może sięgać od 29 stopni do 33 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy osiągnie wartość od 15 do 19 stopni Celsjusza.

Marta Formella przypomina, że w trakcie upału należy ograniczyć przebywanie na pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, bez potrzeby nie wychodzić z domu oraz nosić nakrycie głowy.

Powinniśmy stosować też kremy z filtrem, unikać wysiłku fizycznego, nie zostawiać dzieci i zwierząt w aucie oraz nie pić alkoholu, bo odwadnia organizm - podkreśliła urzędniczka gdańskiego magistratu.