​Natalia Maliszewska była najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski w short tracku w Gdańsku. Łyżwiarka Juvenii Białystok triumfowała w czterech konkurencjach - w sobotę na 500 m i w sztafecie mieszanej na 2000 m, natomiast w niedzielę na 1000 m oraz w sztafecie na 3000 m.

W sobotę Maliszewska zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 500 m oraz z kolegami z klubu w sztafecie mieszanej na 2000 m, nie ukończyła natomiast wyścigu na 1500 m.

Ostatniego dnia imprezy aktualna wicemistrzyni Europy na 500 m wywalczyła pierwsze miejsca na 1000 m oraz w sztafecie na 3000 m. Zawodniczka z Białegostoku okazała się także najlepsza w klasyfikacji wielobojowej - za nią uplasowały się Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk), która triumfowała na 1500 m i Gabriela Topolska (Juvenia).

Wśród mężczyzn po trzy medale w konkurencjach indywidualnych sięgnęli Diane Sellier (Stoczniowiec) i Łukasz Kuczyński (Juvenia). Sellier zwyciężył na 1500 m oraz był drugi na 500 i 1000 m, a złote krążki stracił na ostatnich metrach.

Na najkrótszym dystansie potknął się i na finiszu wyprzedził go właśnie Kuczyński (dwa razy stanął na najniższym stopniu podium), a na 1000 m o długość łyżwy przegrał z Michałem Niewińskim (Juvenia).

W zestawieniu wieloboistów Sellier wyprzedził Kuczyńskiego i Niewińskiego, którzy wygrali ponadto rywalizację sztafet - mieszanej na 2000 m oraz mężczyzn na 5000 m. W Gdańsku ścigało się 46 łyżwiarzy, 21 zawodniczek i 25 zawodników, z sześciu klubów.