Do aresztu trafił dzisiaj Krystian W. Mężczyzna znany jako Krystek i "łowca nastolatek" został zatrzymany w Wejherowie w związku z sądowym nakazem doprowadzenia do więzienia.

Policja potwierdza, że dzisiaj doszło do zatrzymania 46-letniego mężczyzny, ale według nieoficjalnych informacji RMF FM chodzi o Krystiana W. 

7 marca Krystian W. został skazany na 2,5 lata więzienia przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Tym samym podtrzymał on wcześniejszy 2,5 letni wyrok za tzw. elektroniczną korupcję seksualną małoletniego. 

Sprawa ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid w marcu 2015 roku. Wyrok z 7 marca oznaczał, że mężczyzna będzie musiał wrócić do więzienia. Krystek przebywał na wolności i odpowiadał z wolnej stopy, bo sąd uchylił jego areszt do innej sprawy sądowej. 

Za co został skazany Krystek?

W październiku 2021 r. Sąd Rejonowy w Wejherowie ogłosił wyrok w sprawie przeciwko Krystianowi W. ps. Krystek, który odpowiadał za elektroniczne kontakty z dwiema małoletnimi w celach pedofilskich w 2015 roku.

Za kontakty z dwiema dziewczynkami za pomocą Messengera w celach pedofilskich Sąd Rejonowy skazał Krystka na 2,5 roku więzienia oraz 3-letni zakaz zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych dziewczynek na mniej niż 100 metrów oraz zakazał kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób.


W 2015 r. mężczyzna za pomocą Facebooka i Messengera kontaktował się z dwiema nastolatkami i poprzez manipulację obiecując pracę, fundując obiady lub kolacje i przejażdżki samochodem; chciał dziewczynki wykorzystać seksualnie. Prokuratura na potrzeby śledztwa ściągała zabezpieczone rozmowy od serwisu społecznościowego Facebook.

Samobójstwo 14-latki

Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która marcu 2015 r., dzień po spotkaniu z mężczyzną, rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. To, że dziewczynka spotykała się z 37-letnim wówczas Krystkiem odkryła matka nastolatki. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo.

Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt. Krystian W. poznawał nastolatki dzięki pracy w sopockich klubach Marcina T., współzałożyciela sopockiej Zatoki Sztuki oraz również oskarżonego m.in. o seksualne wykorzystywanie nieletnich.