Poczta Polska wydała specjalny znaczek z okazji 50-lecia pierwszego odcinka komiksu z serii "Kajko i Kokosz" Janusza Christy. Zaprezentowano w piątek w Gdańsku. Znaczek niebawem trafi do regularnego obiegu.

Nakład, kolorowego, barwnego znaczka, na którym widnieją postacie dzielnych wojów z Mirmiłowa to 90 tysięcy sztuk. Znaczek zostanie wprowadzony do obiegu 31 maja. Został wydrukowany na papierze fluorescencyjnym. Autorami projektu znaczka są Joanna Fleszar-Haspert oraz Radosław Gieremek.

Będzie można go zakupić w naszych placówkach i w sklepie. Wprowadzony do obiegu zostanie w przededniu Dnia Dziecka i został wydany przez nas z myślą właśnie o najmłodszych - mówił Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

Jak zdradził w rozmowie z RMF FM w tym roku Poczta Polska planuje wydać jeszcze jeden znaczek związany z komiksem. To będzie hit, pierwszy raz w historii wydamy Thorgala na znaczku plastikowym - zapowiedział.

Jak przyznała nam Paulina Christa, wnuczka Janusza Christy, zarazem prezes noszącej jego imię fundacji "Kreska", o wydanie znaczka pocztowego poświęconego Kajkowi i Kokoszowi zabiegali fani twórczości jej dziadka.

Po pierwsze mamy 50-lecie Kajka i Kokosza, więc jest to jeden z elementów świętowania. Po drugie, od lat byłam zasypywana mailami od fanów. Dlaczego akurat znaczek pocztowy? Nie wiem, ale na pewno takie zapotrzebowanie było. Przy współpracy z Pocztą Polską udało się to w końcu zrealizować - mówiła Paulina Christa.

Jak przyznała, to kolejny zabieg, który może przyczynić się do popularyzacji twórczości Janusza Christy. W rozmowie z Kubą Kaługą mówiła także o swojej ulubionej postaci, która wyszła spod ręki dziadka, animowanej wersji Kajko i Kokosza przygotowanej dla popularnego serwisu streamingowego czy planach budowy "Mirmiłowa".