Jedna osoba została lekko poszkodowana po tym, jak piec na paliwo stałe wybuchł w budynku przy ul. Druckiego-Lubeckiego - poinformował w sobotę rzecznik komendanta miejskiego PSP w Szczecinie. Lokatorzy, którzy ewakuowali się z budynku, powrócili już do swoich mieszkań.

Piec na paliwo stałe wybuchł w budynku przy ul. Druckiego-Lubeckiego - poinformował w sobotę rzecznik komendanta miejskiego PSP w Szczecinie. Jedna osoba została lekko poszkodowana. Lokatorzy, którzy ewakuowali się z budynku, powrócili już do swoich mieszkań.

Nastąpił wybuch pieca na paliwo stałe. W pomieszczeniu był również piec na paliwo gazowe - wezwano pogotowie gazowe, które nie stwierdziło nieszczelności pieca, stwierdzono natomiast nieszczelność instalacji, odcięto więc dopływ gazu w budynku - poinformował w sobotę rzecznik prasowy komendanta miejskiego PSP w Szczecinie asp. Przemysław Majer.

Dodał, że dziesięć osób ewakuowało się z budynku przed przybyciem straży pożarnej. Jedna osoba, która ucierpiała podczas wybuchu została na miejscu przebadana przez zespół ratownicwa medycznego, ale odmówiła przewiezienia do szpitala.

Działania na miejscu się zakończyły. Budynek nie został uszkodzony; osoby, które ewakuowały się z budynku, mogły powrócić do swoich mieszkań.